Costuleni

Cum e timpul pe la noi

« Older   Newer »
  Share  
vladislav_g
icon13  view post Posted on 15/9/2007, 13:45




Corina_85 daca tot esti in sat hai scrie cum e timpul la noi in Costuleni!!!
:woot: :woot: :woot:
 
Top
vladilena
view post Posted on 17/9/2007, 20:07




Voi de acasa mai tineti-ne la curent cu timpul de pe acolo.La mine e cam frig si ploios.Intr-o luna vine si iarna cu foarte multa zapada.Am inteles ca soarele nu prea e prieten cu meleagurile acestea.
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 17/9/2007, 23:30




La mine aici la Torino ploua numai noaptea si ziua e cald si bine, e bine asa? Aici nu prea ninge iarna daca ajunge pina la -10 grade celsius image .
 
Top
corina_85
view post Posted on 2/10/2007, 10:50




Luna septembrie din punct de vedere meteorologic a fost o luna caracteristica toamnei.Au fost si ploi , cam mai mult de jumatate de luna, dar si timperaturi inalte pina la 25 de grade ziua, si 15 noaptea.
Trebuie sa ne bucuram de asa o toamna frumoasa deoarece au inflorit florile de mai, demostrindune ca va fi o toamna lunga, si nu va fi saceta anul viitor.
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 2/10/2007, 15:17




Au inflorit florile din mai de atita ca primavara a inceput c-am devreme, totul a evualuat intr-un ritm mult mai accelerat decit normal in anul ce a trecut.
Sa speram ca anul viitor nu va fi ca asta asa sacetos, si ca nu va mai suferi populatia in urma calamitatilor naturale.
image image
 
Top
corina_85
view post Posted on 29/10/2007, 20:58




Luna octombrie a fost cu surprize foarte frumoase. Am avut la Costuleni ploi ,de au stricat truda primarului(a indreptat drumurile),acum e glod de nu te vezi din el. Dar au fost si zile foarte frumoase si calduroase. In aceasta luna a cazut si prima bruma, la data de 16 .Ultimile doua zile au fost calduroase speram ca va fi cald si in luna noiembrie.Sa stiti ca florile de primavara ce au inflorit in septembrie inca nu s-au ofilit.
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 31/10/2007, 17:16




Corina tu o sa faci practica la in Costuleni???

Si daca da cind o incepi????
 
Top
vladilena
view post Posted on 2/11/2007, 19:53




Ce bine ca acasa e inca cald.In Austria a nins deja,am avut deja ocazia sa simt zapada anul acesta.Poimine va ninge iar.Cam duc dorul soarelui de acasa.
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 7/11/2007, 16:23




CITAZIONE (vladilena @ 2/11/2007, 19:53)
Ce bine ca acasa e inca cald.In Austria a nins deja,am avut deja ocazia sa simt zapada anul acesta.Poimine va ninge iar.Cam duc dorul soarelui de acasa.

Ei lasa ca te intorci si no sa-ti mai fie dor,

O sa-ti fie dor de aerul prospat de munte.

 
Top
tomitza
view post Posted on 26/11/2007, 15:30




brr... a inceput sa se raceasca timpul aici dar e bine. vreau sa avem parte de zapada anul asta...:D.stiati ca in intreaga planeta risca sa nu mai existe iarna? ce ne facem?africani?...:D
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 26/11/2007, 23:24




Afircani :)
de ce nu o sa fie tot timpul cald.

Si o sa fim si noi mai brozanti, mai vioi si multe alte lucruri possitive care sint in africa si nu la noi.

Dar oare o sa rezistam???

 
Top
tomitza
view post Posted on 27/11/2007, 09:41




avem norok, asta noapte a nins dar vad ca peste zi iar iese soarele si topeste zapada. nu vreau sa ma gindesc la glodul si baltoacele care vor fi peste citeva zile.Vreau fulgi! apropo la acest subiect, Romania desfasoara acuma o campanie, ceva de genul: sa oferim zapada copiilor nostri! ei bine daca pina acuma ne rugam sa fie cald in curind o sa ne rugam sa fie iarna... :D
 
Top
corina_85
icon4  view post Posted on 27/11/2007, 18:50




Zapada de astazi nu a fost prima, deoarece prima a cazut la 16 noiembrie insa tot sa topit repede. Priviti la galerie foto ,fotografia cu zapada de azi ,e ca-n povesti.
 
Top
Cipy_Biker
view post Posted on 27/11/2007, 20:08




Mda... cu totii am fost placut surprinshi de zapada de astazi :)) .Cu toate acestea nu cred ca de Anul Nou vom avea zapada...ceea ce se intimpla deja de citiva ani :( ...Nu cred ca generatiile viitoare se vor putea bucura de zapada la saniush asha cum am facut-o noi...
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 28/11/2007, 23:30




CITAZIONE (corina_85 @ 27/11/2007, 18:50)
Zapada de astazi nu a fost prima, deoarece prima a cazut la 16 noiembrie insa tot sa topit repede. Priviti la galerie foto ,fotografia cu zapada de azi ,e ca-n povesti.

Corina da imi trimit fotografiile cu zapada sa le pun la galeria foto, plise.
 
Top
72 replies since 15/9/2007, 13:45   536 views
  Share