Costuleni

Noul primar de Costuleni

« Older   Newer »
  Share  
vladislav_g
icon14  view post Posted on 15/9/2007, 16:46




Cum vi se pare noul primar din Costuleni???
 
Top
Vlad GURDIGA
view post Posted on 18/10/2007, 23:17




Cine e?

Nu că aşi cunoaşte lumea din sat, dar... poate-l ştiu... :D

Ce orientare politică are? :)
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 19/10/2007, 08:48




E Vecislav Obor, orientarea politica doar el so inteleaga.
Dar e mare vrajba in satul ala pentru scaunul de primar si ce mii trist ca costulenenii nostri de generatie veche nu inteleg niste lucruri simple.
Ei vor mai mult sa destruga decit sa faca numai din cauza ca au boala moldovanului, INVIDIA.

Cred ca pina ce se va gasi un liac pentru boala asta o sa se schimbe generatia asta si poate nu a mai trebui anti dotul.
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 11/11/2007, 16:29




CITAZIONE (jenea @ 10/11/2007, 13:22)
NOUL PRIMAR E BUN DE PAZIT OILE, NU SA CONDUCA UN SAT! DE CE SI-A MAI PUS CANDIDATURA? CEL MAI STRASNIC E FAPTUL : CA LUMEA L-A VOTAT! CA POATE SA ARE PAMINTUL? DAR A ARAT EL MACAR CUIVA FARA PLATA? NU SINT SIGURA! DAR STIU PRECIS CA FARA PLATA LA MULTE INMORMINTARI SI BOTEZURI AM CINTAT CU PREOTUL FARA- BANI! :huh:

Da nui vorba de arat sau de inmormintat.

Eu stiu ca erau unele reguli inainte pentru candidatura de primar.

Acum se vede ca s-au mai schimbat lucrurile.

Stiam ca pentru a te candida la primar e nevoie numai decit sa fii din sat, adica sa fii la evidenta in localitate si sa ai

studii superioare. Si 3 ani lucrati in sat.

Dupa mine ambii nu ar fi trebuit sa se fi candidat pentru postu de primar.

Pentru ca domnu Obor nu are studii pentru a ocupa acest post, i-ar domnul Sirghi cu tot respectul e preot, si cine a citit

biblia si mai are idee ceva de religie, preotii nu trebuie sa se amestece in politica si multe alte lucruri....

Dar astai rezultatul, din lipsa de candidaturi au participat si ei.

Si cu borocratia de care e molipsita toata Moldova, rezultatul e pe fata.

NON COMENT!!!!
 
Top
Cipy_Biker
view post Posted on 26/11/2007, 18:11




Nu vreau sa fac politica, deoarece nu am nici virsta inca, dar nu e prea dificil de inteles ca au fost fost shi variante bune(persoane din sat, cu studii superioare, shi dornice de a face schimbari...)....
Cu toate acestea, noi l-am ales pe primar, asha ca este tirziu pentru remushcari. Cred ca ar fi mai bine sa-i venim in ajutor cu initiativele noastre, cu idei noi shi sa vedem cum va reactiona, consider ca ar dori sa sustina tineretul...:)
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 26/11/2007, 23:20




CITAZIONE (Cipy_Biker @ 26/11/2007, 18:11)
Nu vreau sa fac politica, deoarece nu am nici virsta inca, dar nu e prea dificil de inteles ca au fost fost shi variante bune(persoane din sat, cu studii superioare, shi dornice de a face schimbari...)....
Cu toate acestea, noi l-am ales pe primar, asha ca este tirziu pentru remushcari. Cred ca ar fi mai bine sa-i venim in ajutor cu initiativele noastre, cu idei noi shi sa vedem cum va reactiona, consider ca ar dori sa sustina tineretul...:)

Bine sa speram ca vrea sa faca ceva noul primar,

sa zicem ca inca nu a avut timp.

Nu are vinante.

Nui acomodat inca cu locul.

O sa vedem peste un an.

Ii dorim mult succes!!!

:amore:
 
Top
jenea
view post Posted on 28/11/2007, 17:17




Ii dorim mult succes!!!
dar nu cred c se va scimba ceva !
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 28/11/2007, 18:57




CITAZIONE (jenea @ 28/11/2007, 17:17)
Ii dorim mult succes!!!
dar nu cred c se va scimba ceva !

Numai fim asa pesimisti poate totul va fi bine. ^_^
 
Top
Cipy_Biker
view post Posted on 28/11/2007, 19:55




Intr-adevar, in ziua de azi trebuie sa fim optimishti, shi sa credem in viitorul nostru, pe care ni-l construim incepind de azi....
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 28/11/2007, 22:04




CITAZIONE (Cipy_Biker @ 28/11/2007, 19:55)
Intr-adevar, in ziua de azi trebuie sa fim optimishti, shi sa credem in viitorul nostru, pe care ni-l construim incepind de azi....

Bravo!!!



Asa asi vrrea sai vad pe toti!!!


:please:
 
Top
tomitza
view post Posted on 4/12/2007, 09:04




Sa va zic eu ca noul primar nu colaboreaza cu tinerii deloc.desi ma adresez des la dumnealui cu intrebari de genul:ce s'a mai facut nou? sau, ce s'a schimbat in primarie? si evita sa vorbeasca cu mine. Ii e frica de jurnalisti.desi nu am eu intentia sa publik intr'un ziar raional ceva de rau despre localitatea in care ma aflu, desi daca e ceva de rau, de ce sa ascund? Cred ca primarul ar trebui sa se implice mai mult in dicutiiile cu tinerii si sa ii ajute sa schimbe ceva, dar ii este frika...
 
Top
corina_85
view post Posted on 4/12/2007, 15:20




din cele citite mai sus .primarul face parte din democrati. Si nustiu de ce nu doreste sa colaboreze cu tine Tomitza insa cu mine a discutat , mi-a raspuns la intrebari si sa purtat ca un primar cumsecade. Nu as tine cu dumnealui. dar cum a zis si vlad va trece timpul si va misca si el buturuga mare
 
Top
tomitza
view post Posted on 4/12/2007, 15:25




ok sa speram ca asa va fi.
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 4/12/2007, 23:54




Cred ca in curind o sa avem oaspeti de la primaie pe forum, voi face teme noi special pentru asta.

  1. Intrebari la primar

  2. intrebari la cei din primarie


Daca aveti alte idei propunetele, astept.

Edited by vladislav_g - 5/12/2007, 21:48
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 28/6/2011, 14:52




Supăraţi pe primar, locuitorii satului Costuleni protestează în faţa primăriei

Mai mulţi oameni din satul Costuleni, raionul Ungheni protestează astăzi, 6 aprilie, în faţa Primăriei. Motivul nemulţumirii este înstrăinarea de către primarul satului a unor terenuri.

Locuitorii susţin că primarul a dat în arendă ilegal o porţiune de pământ, în adâncimea căruia sunt diferite zăcăminte naturale. Protestatarii îi reproşează primarului că în loc să iasă în faţa lor şi să soluţioneze problema, şi-a luat vacanţă.

"Cerem să fie luate măsuri. O parte din imaş, care conţine zăcăminte, a fost dată unei persone. Aceasta deja şi-a adus o parte din tehnică şi a instalat-o”, a declarat un protestatar.
http://www.publika.md/suparati-pe-primar--...iei_281841.html
 
Top
14 replies since 15/9/2007, 16:46   245 views
  Share